Regulamin sklepu

1. Sklep jest prowadzony przez ELGIDO sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, Mazowiecka 11 / 49, kod pocztowy 00-052 (Uwaga! Podany adres jest tylko formalnym adresem firmy, adresem korespondencyjnym. Nie ma pod tym adresem fizycznie żadnego sklepiku i nic tam nie można kupić – nie ma możliwości zakupów fizycznie w sklepie. Zakupy u nas można zrobić tylko przez Internet, a zakupione przedmioty wysyłamy pocztą i kurierem). NIP polski: 5252808075, a NIP na potrzeby VAT europejskiego PL5252808075, KRS 0000815780, REGON 384945421. Dane kontaktowe dostępne są w zakładce "Kontakt z nami'.

Uwaga! Podany adres jest tylko formalnym adresem firmy, adresem korespondencyjnym. Nie ma pod tym adresem fizycznie żadnego sklepiku i nic tam nie można kupić – nie ma możliwości zakupów fizycznie w sklepie. Zakupy u nas można zrobić tylko przez Internet, a zakupione przedmioty wysyłamy pocztą i kurierem.

2. Płatność i wysyłka.
Zamówione produkty wysyłamy po otrzymaniu płatności, z wyjątkiem przesyłki za pobraniem.
Formy płatności: przelew na konto bankowe, przesyłka za pobraniem, płatności kartą i płatności tpay – obsługa płatności internetowych odbywa się za pośrednictwem tpay.
Wysyłka następuje w przeciągu około dwóch dni od złożenia zamówienia (przy wyborze płatności za pobraniem) lub zaksięgowania płatności (pozostałe formy płatności). Produkty są dostarczone poprzez firmy:
– Paczkomat – do około 2-3 dni od wysyłki
– DPD – do 2 dni od wysyłki
– Poczta Polska – do 3 dni od wysyłki

3. Odstąpienie od umowy. Klient ma prawo do odstąpienia od zawieranej umowy w terminie czternastu dni bez podania przyczyny oraz bez ponoszenia dodatkowych kosztów, z wyjątkiem kosztu wysyłki towaru z powrotem do sklepu. Należy w tym terminie napisać – ręcznie, komputerowo lub mailowo – informacje o odstąpieniu od umowy oraz numer rachunku bankowego, na który mamy zwrócić środki. W przypadku odstąpienia od umowy klient zobowiązany jest do wysyłki towaru, który podlega odstąpieniu od umowy, na adres firmy w terminie kolejnych dziesięciu dni. Towar, który wraca do sklepu, powinien być w stanie nienaruszonym. Po otrzymaniu towaru, środki zwracane są w przeciągu dwóch tygodni na podane konto bankowe.
Adres zwrotu dla odstąpienia od umowy: ELGIDO sp. z o.o., Mazowiecka 11/49, 00-052 Warszawa.

4. Ewentualne reklamacje można wysłać drogą mailową, zgłosić przez formularz kontaktowy, pocztą tradycyjną lub przekazać w rozmowie telefonicznej z pracownikiem sklepu. Termin rozpatrzenia reklamacji – dwa tygodnie. Reklamacje zostaną przyjęte, jeśli towar zawiera wyraźne wady lub jest niezgodny z umową. Produkt reklamowany powinien trafić z powrotem do sklepu – w przypadku rzeczywistej wady i przyjęcia reklamacji klient otrzymuje zwrot kosztu wysyłki wadliwego towaru z powrotem do sklepu. Ponadto po przyjęciu reklamacji klient według życzenia otrzymuje nowy pełnowartościowy towar lub inne przedmioty w cenie zakupionego produktu bądź też może otrzymać zwrot pieniędzy.
Adres zwrotu dla reklamacji: ELGIDO sp. z o.o., Mazowiecka 11/49, 00-052 Warszawa.

5. Zamówienie złożone przez system elektroniczny i nie opłacone w przeciągu pięciu dni roboczych zostaje anulowane, a zamówione produkty są ponownie wystawiane na sprzedaż.

6. Nie należy przelewać pieniędzy na konto bankowe, nie składając wcześniej zamówienia przez system elektroniczny lub nie podając w mailu bądź telefonicznie informacji o ilości zamawianych produktów oraz adresu do wysyłki. Z samego zaksięgowania pieniędzy na koncie bankowym nie jesteśmy w stanie wywnioskować, kto i za co płaci, i gdzie to wysłać. Należy przejść przez wszystkie kroki składania zamówienia w sklepie.

7. W przypadku wyboru wysyłki za pobraniem w uzasadnionych wypadkach wysyłka może zostać opóźniona, zwyczajowo o dzień lub dwa, do czasu skontaktowania się pracownika sklepu z klientem i potwierdzenia zamówienia, jeśli pracownik sklepu uzna za stosowne zweryfikować wiarygodność konkretnego zamówienia. Jeśli klient wybierze wysyłkę za pobraniem, a nie zapłaci za nią przy odbiorze i tym samym przesyłka wróci do nas jako zwrot, sklep będzie zobowiązany przez pocztę lub firmę kurierską dodatkowo opłacić koszty zwrotu przesyłki. W takim przypadku zamówienie jest anulowane, a klient zobowiązany jest zapłacić przelewem bankowym podwójne koszty wysyłki – za wysyłkę towaru do klienta i za zwrot.

8. We wszystkich zamówieniach składanych przez system należy przejść do ostatniego etapu zamówienia i je potwierdzić. Inaczej zamówienie nie zostanie przyjęte przez system i zrealizowane – informacja o zamówieniu nie dotrze do nas, a do kupującego nie zostanie wysłany mail z potwierdzeniem.

9. W przypadku zakupów ebooków klient zgadza się na otrzymanie faktury elektronicznej na podany w zamówieniu adres email zamiast paragonu fiskalnego. Ebooki zakupione w sklepie można wykorzystywać jedynie na użytek prywatny albo udostępnić czasowo najbliższym członkom rodziny lub ograniczonej liczbie bliskich znajomych – nie wolno ich udostępniać szerszemu odbiorcy ani upubliczniać.

10. W przepadku opóźnionego dostarczenia produktu do klienta z winy dostawcy tj. poczty lub firmy kurierskiej klient nie będzie zgłaszał roszczeń ani żądał zwrotu pieniędzy z tego tytułu wobec sklepiku ani systemu płatniczego.

11. Nie pracujemy w weekendy, święta państwowe, 23 i 27 grudnia, a także nie w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz wtorek po Wielkanocy, a także w inne dni według ogłoszenia.